Blog.skhome

Posledné 3 príspevky

Islamský terorizmus! Západ nie je nevinný!

09.01.2017 17:02:13
Islamský terorizmus je dôsledkom vzájomného konfliktu dvoch svetov. Sveta západu a sveta islamu. Keď ale hovoríme o konflikte dvoch svetov, dvoch kultúr a dvoch pohľadov na život, mali by sme sa rozpamätať na úslovie, ktoré nás výstražne upozorňuje na to, že kde sa dvaja hádajú, nemá zväčša pravdu ani jeden.

Differences between Western and Central Europe

18.12.2016 22:42:33
Germany and Austria are still considered as members of Central Europe. If that region exists, countries included there should have more common signs. This essay is focused on economical and political differences between Central and Western Europe and then the position of Germany and Austria in these regions.

Ako privolávajú obyčajní ľudia tretiu svetovú vojnu?

31.10.2016 17:26:23
Ak naša civilizácia bude mať ešte čosi takého, ako históriu, súčasné obdobie sa do nej určite zapíše. Čím? No predsa krízou veľmi podobnou tej karibskej v päťdesiatich rokoch minulého storočia, kedy stál svet iba na krôčik od jadrovej vojny. Dnes to však nie je Kuba, ale Sýria, kde sa USA a Rusko dostali do konfliktu, ktorý má nebezpečný potenciál prerásť až do jadrovej konfrontácie.