Blog.skhome

Posledné 3 príspevky

Differences between Western and Central Europe

18.12.2016 22:42:33
Germany and Austria are still considered as members of Central Europe. If that region exists, countries included there should have more common signs. This essay is focused on economical and political differences between Central and Western Europe and then the position of Germany and Austria in these regions.

Ako privolávajú obyčajní ľudia tretiu svetovú vojnu?

31.10.2016 17:26:23
Ak naša civilizácia bude mať ešte čosi takého, ako históriu, súčasné obdobie sa do nej určite zapíše. Čím? No predsa krízou veľmi podobnou tej karibskej v päťdesiatich rokoch minulého storočia, kedy stál svet iba na krôčik od jadrovej vojny. Dnes to však nie je Kuba, ale Sýria, kde sa USA a Rusko dostali do konfliktu, ktorý má nebezpečný potenciál prerásť až do jadrovej konfrontácie.

Sýria, USA, Rusko! Svetová vojna na spadnutie?

24.10.2016 16:56:37
Vo všednosti dní si mnohí ľudia ani nevšimli, že sme sa ocitli na pokraji vojenskej konfrontácie mocností. Americkí generáli chrlia vyhrážky o ruských vojakoch, ktorí začnú hromadne prichádzať domov zo Sýrie v igelitových vreciach. A tiež o tom, že už nie je otázkou, či vypukne vojna s Ruskom, ale kedy vypukne.